Nyomtat Elküld Olvasási nézet

A gályarabok története

Kedves Testvérek!

Szeretettel hívunk minden érdeklődőt sorozatunk ötödik alkalmára, május 28. szombat 10 órára a Budai Gyülekezetbe, ahol az előadó ezúttal Nt. Papp Tibor református lelkész lesz. Az előadás témája:A gályarabok története.

Kérjük, hogy akit ez a hír elér, lehetőség szerint ossza meg gyülekezete lelkipásztorával és gondnokával, s emellett azokkal a presbiterekkel, akik még nem értesültek erről a sorozatról. Kérjük az Úr segítségét.

Áldás, Békesség!
A szervezők

Öszi alkalmaink helyszíne a Nagyvárad téri Református Gyülekezet lesz (VIII. Üllői út 90.)
Szeptember 24. A magyarországi puritánizmus. A Londoni Liga elkötelezettjei és itthoni forgolódásuk. Református nagyasszonyunk: Lorántffy Zsuzsanna. Előadó: Péterffy György ref. lelkész
Október 22. A magyarországi bel-misszió története. Előadó: Sípos Ete Álmos ref. lelkész
November 26. A Református egyház története a II. Világháború után. Előadó: Dr. Szabó István ref. püspök

Az előadások nem pusztán történeti áttekintések, de céljuk az üdvtörténet, az ébredéstörténet, a Biblia igazságainak, a sötétség és világosság küzdelmének mélyebb megismerése, betekintés hitvalló életekbe, s annak feltárása, hogy az emberek különböző korokban hogyan találták meg Krisztust és népét. Ezen példák eleven példatárat képeznek a mai gyülekezetek számára is, s így analógiák felismerésére és a megértett üzenetek alkalmazására vezethetnek.

Copyright © 2008 Parókia Portál, Minden jog fentartva.

Impresszum / Média Ajánlat / Kapcsolat / Hírlevél

Látogatók ma: 14, összesen: 269916